Tarihsel Stratejik Savaş Oyunu – World of Warships II. Dünya Savaşı’na damgasını vuran gemilerle çok oyunuculu olarak oynamanızı mümkün kılan bir savaş oyunu. Oyundaki bütün gemiler gerçekte var olmuş ve oyuna en iyi şekilde aktarılmıştır.

Oyun incelemesi

Wargaming, World of Warplanes ve World of Tanks’ten sonra oyunlarına bir yenisi ekledi: World of Warships. II. Dünya Savaşı’ndan izler taşıyan World of Warships ücretsiz olarak ve çevrimiçi olarak oynanabiliyor. Tarihsel gerçekliklerle donatılmış oyundaki II. Dünya Savaşı’na damga vurmuş gemileri kişiselleştirip özelleştirerek komuta etmeniz ve rakiplerinizi yok etmeniz gerekiyor.

➔ Ana hatlar:

  • II. Dünya Savaşı’nın izlerini taşıyor.
  • Tarihsel gerçekliklerin işlenmesi oyunun eğitici olmasını sağlamış.
  • Dört farklı gemi seçeneği ile orijinallik amaçlanmış.
  • Farklı gemilerin farklı özellikleri olması çok oyunculu olarak oynamayı zevkli hale getirmiş.
  • Birden fazla ülkenin tarihinden kesitler taşıması farklı ülkelerdeki oyuncuların birbirleriyle daha rekabetli şekilde savaşmasına vesile olmuş.

Standart savaşlarda iki ekip ve iki üs vardır. Düşman üssü ele geçirilirse, süre biterse ya da bir ekipte yer alan bütün gemiler yok edilirse savaş biter. Bu üç savaş kazanma yönteminden üs ele geçirmek en karışığı ve en zoru. Bir üssü çabucak ele geçirmek imkânsız. Bir üssü ele geçirmek için 180 saniye beklemeniz gerekiyor. Kazandığınız ele geçirme puanlarını ekranın üst kısmında görebilirsiniz. Eğer bir arkadaşınız savaşta sizinle aynı safta yer alırsa ele geçirme oranınız %50 oranında artar. Sadece doğrudan isabet ele geçirme puanını düşürür ve aynı ele geçirme sınırında duran arkadaşınıza doğrudan gelecek olan isabetli bir atış sizin ele geçirme puanınızı düşürmez.

Karşılaşma savaşlarında sadece bir adet üs vardır. Üssü ele geçirmeniz ve düşmanlarınızı yok etmeniz gerekir. Üs etrafında veya içinde kısa mesafeli çatışmaların yaşandığı karşılaşma savaşlarında zırhlılar ve kruvazörler aktif olarak savaşır ve karşılaşma savaşlarında üs ele geçirmek için 240 saniye beklemeniz gerekir.

Egemenlik savaşlarında, savaş başlangıcında her ekibin 300 egemenlik puanı vardır. Ya 1.000 puan toplayarak kazanırsınız ya da bütün gemilerinizi ve egemenlik puanlarınızı kaybederek yenilirsiniz. Hemen hemen bütün haritalarda üç veya beş kontrol alanı bulunur ve bu alanları ele geçirmek ortalama 45 saniyedir. Aynı anda iki farklı gemi aynı egemenlik alanında yer alırsalar, ele geçirme durur. Her alan ele geçirmek daha hızlı puan toplamanızı sağlar ve bir alan ele geçirirseniz sürekli egemenlik puanı toplarsınız. Düşmanlarınızı yok ettiğinizde daha fazla egemenlik puanı kazanırsınız. Geminiz ne kadar çok büyürse, aynı orantıda puan kazanırsınız. Olur da süre biterse, en fazla puanı olan ekip oyunu kazanır.

Dört Farklı Kişiselleştirilebilir Gemi Tipi

Muhteşem grafik özelliklerine sahip olması ve çok oyunculu olarak oynanmasının yarattığı sunucu yetersizliğinden dolayı, World of Warships oyununu bilgisayarınıza resmi siteden indirmeniz gerekiyor. Oyunu indirip bilgisayarınıza yükledikten sonra ise Warships’in sitesinden alacağınız üyelik ile oyuna giriş yapıyorsunuz.

Muhripler, kruvazörler, zırhlılar ve uçak gemileri olmak üzere 4 farklı gemi tipinden birini seçerek oyuna başlıyorsunuz.

oyunu oynamak için tıklayın